YKS EĞİTİMLERİMİZ

Uzman öğretmenlerimizle beraber YKS sürecini profesyonel olarak yöneterek,  öğrencilerimizin hedeflediği en iyi okulu kazanmalarında başrol oynuyoruz. İ Eğitim olarak YKS hazırlık 12.sınıf  TYT – AYT programımızın detayları aşağıdaki gibidir:

12.SINIF SAYISAL    

1 ders 50 dk olarak işlenir.

2 ders TYT MATEMATİK
2 ders AYT MATEMATİK
2 ders GEOMETRİ
2 ders AYT FİZİK
1 ders TYT FİZİK
2 ders AYT KİMYA
1 ders TYT KİMYA
1 ders TYT BİYOLOJİ
2 ders AYT BİYOLOJİ
2 ders TYT TÜRKÇE
1 ders TYT TARİH
1 ders TYT COĞRAFYA

12.SINIF EŞİT AĞIRLIK

1 ders 50 dk olarak işlenir.

2 ders TYT MATEMATİK
2 ders AYT MATEMATİK
2 ders GEOMETRİ
2 ders TÜRKÇE
2 ders EDEBİYAT (ARALIK)
2 ders TARİH
2 ders COĞRAFYA
1 ders FİZİK
1 ders Kimya
1 ders Biyoloji

  • İhtiyaca göre derslere ek dersler ilave edilecek
  • Her hafta 1 adet TYT sınavı
  • Her ay tarama amaçlı branş denemeleri
  • Rehberlik servisimizce aylık soru hedeflerimizi öğrenci merkezli veriyoruz.
  • Kişiye özel soru bankası
  • Türkiye geneli TYT ve AYT sınavlarının uygulanması
  • Aylık konu tekrarı çalışmaları
  • Her ay güncellenen çalışma programları
  • YKS eğitimlerimiz ve kurslarımızla ilgili detaylı bilgi almak veya bizimle tanışmak için size çok yakınız.  Kurumumuza gelebilir veya telefonla bilgi alabilirsiniz.

YKS Nedir?

YKS, Yüksek Öğrenim Kurumu Sınavı anlamına gelir ve üniversite adayları için bir sınavdır. Bu sınav üç ayrı oturumdan oluşmaktadır. Birincisi temel yeterlilik sınavı TYT, ikincisi alan yeterlilik sınavı AYT, üçüncüsü ise yabancı dil sınavı YDT’dir. Herkes ilk oturum olan TYT sınavına girmek zorundadır. İstenilen bölüme ve değerlendirme türüne bağlı olarak 2. Üçüncü oturuma öğrenciler girmektedir. İ  Eğitim kurumları olarak YKS öğrencilerimiz için sınava hazırlık sürecinde en iyi desteği sunmaktayız.

YKS, ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından ülkemizde 2018 yılından itibaren uygulamaya konulan ve her yıl tekrarlanan ortaöğretimden yükseköğretime geçiş sınav sisteminin adıdır. YKS, liseden mezun olabilecek durumdaki tüm öğrenciler için üniversiteye girmek için girdiği zorunlu bir sınavdır. Yükseköğretim programlarına giren öğrencilerin tercihlerine göre seçilmesini ve yerleştirilmesini sağlamak için yapılır. YKS, adaylara lise müfredatı ve lisede aldıkları derslerle ilgili soruların sorulduğu üç oturumdan oluşur.

YKS Sınavının Özellikleri

1.oturumdaki TYT sınavında Türkçede 40 soru, Sosyal Bilimlerde 20 soru, Temel Matematikte 40 soru, Fen Bilimlerinde ise 20 soru yer alır.

2.oturumdaki AYT sınavında ise Türk Dili ve Edebiyatında 24 soru, Tarih-1’de 10 soru, Coğrafya-1’de 6 soru, Tarih-2’de 11 soru, Coğrafya-2’de 11 soru, Felsefe Grubunda 12 soru, DKAB/Ek Felsefe Grubunda 6 soru, Matematikte 40 soru, Fizikte 14 soru, Kimyada 13 soru, Biyolojide 13 soru yer alır.

3.oturumdaki YDT sınavında ise Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça alanlarının her birinde 80 soru bulunmaktadır.

İ Eğitim olarak öğrencilerimizi hem TYT hem de AYT sınavlarına profesyonel olarak hazırlayarak en iyi kurs hizmetlerini sunmaktayız.

YKS Sınavına Dair İstatistikler

YKS sınavına 2022 yılında 3.234.318 öğrenci başvurmuştur. Çok sayıda öğrencinin katıldığı ve rekabetin oldukça zorlu olduğu bir sınavdır. 2022 yılında kontenjan sayısı 1.061.686 olmuştur. 2023 yılına dair istatistikler ise önümüzdeki yıl belli olacaktır. Bölümler için en düşük başarı sıralaması Hukuk 125.000, Mühendislik 300.000, Mimarlık 250.000, Tıp 50.000, Öğretmenlik 300.000, Eczacılık 100.000, Diş Hekimliği 80.000 olmuştur.

YKS eğitimlerimiz ve kurslarımızla ilgili detaylı bilgi almak veya bizimle tanışmak için size çok yakınız.  Kurumumuza gelebilir veya telefonla bilgi alabilirsiniz.